Звертаємо Вашу увагу на те, що паспорти громадян України для виїзду за кордон у осіб, які змінили прізвище, ім’я – є недійсними!

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про прикордонний контроль», пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними документами.

Просимо взяти до уваги постанову Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 № 152, п.55:

Паспорт для виїзду за кордон вважається недійсним і знищується в разі:

– якщо він підлягає обміну в зв’язку зі зміною прізвища, імені та по батькові.

Таким чином, паспортний документ для перетину кордону України недійсний, тобто співробітники Державної прикордонної служби України мають право прийняти «Рішення про відмову у перетинанні державного кордону України громадянину України» не оформив паспорт на нове прізвище, ім’я.

 

Також, відповідно до Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231 у співробітників Державної прикордонної служби України є всі повноваження на вилучення закордонного паспорта і недопуску громадянина для перетину державного кордону.

Керуючись вищевикладеним, рекомендуємо Вам перед поїздкою привести паспортні документи в порядок.